O dr Agnieszce Besiekierskiej

Nazywam się Agnieszka Besiekierska i jestem prawniczką (adwokat) zajmującą się szeroko rozumianym prawem nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Reprezentuję interdyscyplinarne podejście do doradztwa – posiadam uprawnienia audytora wiodacego ISO 27001, wiedzę i certyfikaty z zakresu zarządzania projektami i usługami (Prince2 Foundation, Agile PM Foundation, ITIL Foundation). A przede wszystkim mam to szczęście, że praca daje mi bardzo wiele satysfakcji i radości.

Doświadczenie

Doświadczenie zdobywam już od kilkunastu lat, współpracując z renomowananymi międzynarodowymi kancelariami, doradzając mniejszym i większym podmiotom gospodarczym z różnych branż, w tym internetowej, telekomunikacyjnej i dostawców rozwiązań IT. Przygotowuję i opiniuję umowy, doradzam w sprawach bieżących i dużych nowatorskich projektach. Posiadam szerokie spektrum doświadczeń: miałam możliwość zajmowania sią szeroko rozumianym prawem umów, prawem telekomunikacyjnym, prawem Internetu, prawem ochrony konkurencji, ochroną danych osobowych, prawami autorskimi oraz prawami własności przemysłowej. Ostatnio przedmiotem moich zainteresowań zawodowych jest cyberbezpieczeństwo. Chętnie udzielę bliższych informacji na temat spraw, przy których pracowałam. Oczywiście z poszanowaniem obowiązującej mnie tajemnicy zawodowej.

Edukacja

Miło wspominam okres mojej edukacji szkołę i studia prawnicze w Szczecinie, oraz przede wszystkim studia doktoranckie w Niemczech (Rostock). Owocem studiów doktoranckich była rozprawa nt. “Wpływu zmian okoliczności na wykonanie zobowiązania w świetle prawa niemieckiego, polskiego, angielskiego oraz kształtującego się europejskiego prawa umów”. Podczas mojego ponad trzyletniego pobytu w Rostocku ukończyłam też studia podyplomowe (LL.M.) z zakresu międzynarodowego prawa gospodarczego oraz jako doktorantka reprezentowałam uniwersytet na Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot Court w Wiedniu. W 2018 roku, w ramach poszerzania horyzontów, ukończyłam studia podyplomowe z zakresu zarządzania projektami na Politechnice Warszawskiej.

Dzielenie się wiedzą

Chętnie dzielę się wiedzą z obszaru moich zainteresowań w licznych publikacjach (ostatnio jako redaktor i współautor komentarza do ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa) oraz prowadząc warsztaty na temat aspektów prawnych metodyk agile, sztucznej inteligencji, czy wpływie nowych technologii na branżę prawniczą.

Kobiety w nowych technologiach

Praca w branży technologicznej daje realny wpływ na kształ przyszłego świata. Ubolewam, że wciąż mało kobiet jest aktywnych w tym obszarze. Od lat wspieram Fundację Perspektywy, która zachęca kobiety do wyjścia z kręgu sterotypów i otworzenia się na nowe wyzwania zawodowe.

Prywatnie

Czuję się również spełniona w życiu prywatnym. Jestem szczęśliwą żoną, mamą dwójki wspaniałych dzieci: córeczki i synka.